21 czerwca, 2024
Czy na suchej skórze mogą pojawić się krostki?

Czy na suchej skórze mogą pojawić się krostki?

Sucha skóra może być uciążliwym stanem, powodującym silne swędzenie. Może również pękać, zwłaszcza w miejscach narażonych na stały uraz, jak np. w przypadku egzemy i zapalenia skóry. Czasami sucha skóra może również powodować łuszczące się, czerwone plamy na rękach i nogach. W miejscach tych mogą pojawić się żółte skorupki, które wskazują na infekcję bakteryjną.

Nawilżacze uszczelniają wilgoć

Dodawanie wilgoci do skóry za pomocą kremu nawilżającego jest niezbędne, jeśli cierpisz na suchą skórę. Pomaga on skórze wyglądać gładko i zapobiega powstawaniu wyprysków. Stosuj łagodne środki oczyszczające i unikaj używania alkoholu. Codzienny krem nawilżający z odcieniem może również pomóc wyrównać koloryt skóry. Możesz również dodać nawilżacz do swojego domu, aby poprawić wilgotność powietrza. Pamiętaj również o dodatkowej pielęgnacji rąk, nakładając krem do rąk po każdym ich umyciu.

Środki nawilżające uszczelniają wilgoć i chronią barierę wilgoci w skórze – ten fragment jest dziełem autora portalu beautyxpress.pl. Stosując krem nawilżający, zawsze wybieraj ten o szerokim spektrum SPF 30 lub wyższym. Aby chronić skórę przed promieniami UV, należy nakładać krem z filtrem co dwie godziny. Ważne jest również, aby ograniczyć czas przebywania na słońcu. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, powinieneś ograniczyć czas przebywania na słońcu do kilku godzin dziennie.

Stosowanie gorącej wody na suchą skórę może ją jeszcze bardziej wysuszyć. Gorąca woda usuwa ze skóry naturalne olejki i przedłuża proces jej wysychania. Nadmierna ilość gorącej wody nasila również istniejące wcześniej problemy skórne. Osłabienie bariery ochronnej skóry umożliwia ucieczkę wilgoci i wnikanie bakterii.

Nawilżanie twarzy kremem nawilżającym z ceramidami pomoże przywrócić poziom wilgoci w skórze i uczynić ją zdrowszą. Pamiętaj, aby wybrać niekomedogenny krem nawilżający, który nie będzie zatykał porów. Ważne jest również, aby osuszyć skórę po zastosowaniu kremu nawilżającego. Unikaj używania arkuszy do suszenia, ponieważ tylko jeszcze bardziej wysuszają one skórę.

Unikaj środków ściągających

Chociaż może być kuszące użycie środka ściągającego, aby pozbyć się krost na suchej skórze, należy wiedzieć, że produkty te nie są przeznaczone do tego celu. Mogą one podrażnić skórę i spowodować dalsze uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby znać różnicę między środkiem ściągającym a tonikiem.

Środek ściągający jest podobny do toniku, ale pomaga oczyścić skórę z nadmiaru oleju i zwęża pory. Środki ściągające najlepiej sprawdzają się w przypadku skóry tłustej, ale mogą być również korzystne dla skóry mieszanej. Należy jednak uważać na produkty zawierające alkohol, który może wysuszać skórę i sprawiać, że będzie ona bardziej podatna na powstawanie trądziku. Produkty ściągające powinny być stosowane rano lub wieczorem po oczyszczeniu skóry.

Główną wadą środków ściągających na trądzik jest ich wysuszające działanie na skórę, dlatego ważne jest, aby stosować je tylko wtedy, gdy są dla Ciebie bezpieczne. Unikaj środków ściągających, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Środki ściągające mogą również powodować oparzenia słoneczne i wypryski. Zawsze rozmawiaj z dermatologiem przed przejściem na inny produkt lub zmianą dawki, którą obecnie stosujesz.

Jeśli obawiasz się zawartości alkoholu w środkach ściągających, powinnaś wybrać tonik. Tonik to płynna formuła, zwykle woda, która pomaga oczyścić pory skóry i wyrównać jej koloryt. Jest on idealny dla skóry tłustej, ale nie jest zalecany dla skóry suchej. Jeśli cierpisz z powodu krost na suchej skórze, powinnaś rozważyć zastosowanie innego produktu, bardziej odpowiedniego dla Twojego typu skóry.

Kolejną ważną kwestią przy stosowaniu środka ściągającego jest ilość oleju, jaką produkuje skóra. Środki ściągające to zazwyczaj produkty na bazie alkoholu, ale wiele z nich jest na bazie wody. Są one również doskonałe dla skóry normalnej i suchej, ponieważ pomagają usunąć nadmiar olejków i nawilżają skórę.

Unikaj wyskakiwania pryszczy

Chociaż może być kuszące wyskakiwanie pryszczy, ważne jest, aby się od tego powstrzymać. Robiąc to może spowodować więcej bólu i stanu zapalnego, a to może spowodować blizny. Stan zapalny spowodowany wyskakiwaniem pryszczy może również wydłużyć czas potrzebny na ich zagojenie.

Aby uniknąć ryzyka wprowadzenia większej ilości bakterii do miejsca występowania pryszczy, należy dokładnie oczyścić ręce i twarz. Użyj antybakteryjnego mydła i wody, aby dokładnie umyć ręce. Umyj również miejsca pod paznokciami. Zastosowanie rękawiczek lateksowych może być również dobrym pomysłem. Unikaj wyskakiwania pryszczy na suchej skórze, zwłaszcza jeśli są wypełnione ropą.

Jeśli nie chcesz czekać, aż pryszcz się zagoi, spróbuj go wypłukać. Metoda ta jest znacznie bezpieczniejsza niż wyciskanie pryszczy. Pamiętaj jednak, aby wysterylizować igłę. Umyj ją wodą z mydłem i wypełnij alkoholem lub wybielaczem. Jeśli pryszcz nadal jest trudny do usunięcia, możesz poszukać profesjonalnej pomocy.

Inną alternatywą jest użycie ekstraktora zaskórników. Narzędzia te są dostępne w sklepach kosmetycznych i usuwają zaskórniki. Aby upewnić się, że nie uszkodzisz swojej skóry, powinieneś używać delikatnego środka czyszczącego. Unikaj używania gorącej lub zimnej wody. Pomoże to pozbyć się martwych płatków skóry z Twojej skóry i uniknąć jej podrażnienia.

Po usunięciu pryszczy, ważne jest, aby zastosować SPF na twarz, aby zapobiec przebarwieniom pozapalnym i bliznom. Zaleca się stosowanie dziennego filtra SPF o wartości 30. Oprócz SPF, możesz wypróbować antybakteryjny krem lub serum. Skuteczny schemat pielęgnacji skóry może wyeliminować potrzebę pojawiania się pryszczy.

Będziesz także chciała uniknąć wyskakiwania białych zaskórników. Chociaż nie możesz całkowicie uniknąć ich wyskakiwania, możesz zmniejszyć ich widoczność i przyspieszyć proces gojenia. W tym celu należy stosować produkty z nadtlenkiem benzoilu lub kwasem salicylowym. Oba te produkty są w stanie skutecznie działać na pryszcze, a działają poprzez poprawę środowiska, w którym się tworzą.

Używanie kremu nawilżającego na skórze jest również dobrym pomysłem. To może zabić bakterie, które powodują pryszcze. Możesz również użyć serum Exposed Acne Treatment Serum, aby zapobiec przyszłym wypryskom.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *