23 maja, 2024

Endermologia LPG – masaż do zadań specjalnych

Masaż to sposób na odprężenie i zrelaksowanie ciała. Odpowiednio dobrany potrafi zredukować takie problemy, jak ból pleców, napięcia mięśniowe czy cellulit. Szczególnym rodzajem masażu jest endermologia LPG – zabieg wykonywamy przy pomocy specjalnego urządzenia, pozwalającego na intensywną stymulację skóry i tkanki podskórnej. Dzięki unikalnej technologii umożliwia redukcję opornej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Sprawdź, jak endermologia może pomóc w odchudzaniu i modelowaniu sylwetki.

Co to jest endermologia?

Oryginalna endermologia to zabieg wykonywany z użyciem urządzeń francuskiej marki LPG. Twórcą tego zabiegu był Louis Paul Guitay (stąd LPG w nazwie), który w latach 80. XX wieku stworzył pierwowzór dzisiejszego urządzenia do endermologii LPG. Zabieg miał być ulepszoną wersją masażu manualnego. Podczas klasycznych masaży stymulacja skóry nigdy nie jest taka sama – jedna ręka rehabilitanta jest zawsze mocniejsza, a rano jest on bardziej wypoczęty niż po południu. Stąd pomysł na stworzenie urządzenia, które jest pozbawione tych wad. Pierwotnie endermologia LPG służyła do pracy z mięśniami, zwłóknieniami czy bliznami. Przy okazji zauważono, że „skutkiem ubocznym” zabiegów jest redukcja cellulitu na udach i pośladkach, a także modelowanie sylwetki.

Na czym polega endermologia?

Endermologia LPG, dostępna m.in. w katowickiej Klinice Miracki, opiera się na wykorzystaniu innowacyjnej głowicy zabiegowej, której rolka została wzbogacona o zmotoryzowaną klapkę. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest wielowymiarowa i szybka penetracja tkanki. Zasada działania urządzenia polega na zastosowaniu ciśnienia zmiennego, co sprawia, że zabieg jest bardzo skuteczny, ale też niezwykle komfortowy i przyjemny.

Zabieg endermologii LPG trwa około 30 minut. Nie wymaga znieczulenia ani żadnego specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Na ciało zakładany jest specjalny kostium (endermowear). Kosmetolog przesuwa głowicę masującą, skóra przybiera kształt fali, co umożliwia dokładne jej rolowanie, na zewnątrz i do wewnątrz, za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Co istotne, żeby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie, zgodnie ze stanem tkanki oraz intensywnością wybranego zabiegu. Podczas endermologii LPG skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach.

Konsekwencją oddziaływania LPG Alliance na adipocyty (komórki tłuszczowe) jest aktywacja naturalnego procesu lipolizy. Tkanka tłuszczowa zamieniana jest w energię i usuwana na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Ponadto dostarczane do powierzchni skóry mikroimpulsy pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, tym samym przyczyniając się do widocznego odmłodzenia skóry.

Czy endermologia LPG pomaga w odchudzaniu?

Endermologia LPG może służyć jako sposób na wzmocnienie efektów ćwiczeń i diety, ale nie jest to metoda odchudzania. Endomasaż stymuluje skórę i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, ale nie wpływa na redukcję masy ciała. Specjaliści zalecają połączenie zabiegu endermologii ze zdrowym stylem życia – pozwala to na uzyskanie najlepszych efektów terapii. Osoby otyłe przed zastosowaniem tego zabiegu powinny zrzucić zbędne kilogramy. Endermologia pomoże im w ujędrnieniu skóry, usunięciu depozytów tkanki tłuszczowej i zredukowaniu cellulitu oraz utrzymaniu efektów. Zabieg polecany jest również kobietom po ciąży, które chcą szybciej wrócić do dobrej kondycji. Zanim jednak wybierzesz się na zabieg po urodzeniu dziecka, zapytaj swojego lekarza, czy nie ma żadnych przeciwwskazań.

Dowiedz się więcej na temat endermologii LPG skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w KatowicachPodobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *